Giriş

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    cukcuk
    Misafir

Standart Sinif ögretmenligi okuyanlar! Sorularima cevap ariyorum..

Merhaba arkadaslar,

Ben almanyadan YCS sinavina girdim ve ilk tercih olarak bursa uludag üni sinif ögretmenligi bölümünü yazdim.. Büyük ihtimalle kazanacagimi düsünüyorum.. Almanyada liseyi bitirdigim icin üniversite ile ilgili hic bir fikrim yok.. Internette sorularima dair net cevaplarda bulamadim. Acaba bana yardimci olacak rehberlik yapacak bir arkadasim var mi onu ariyorum?!

Sorularima gelince;

1) Sinif ögretmenligi bölümünde hazirlik okuma gibi birsey var mi? Yada dil testine tabi tutuluyor mu?
    2) Üniversite hangi ayda nezaman basliyor?
    3) Harc ücretleri nekadar?
    4) En önemlisi; Egitim alaninda ögretmenler,bölümler vs. nasildir?
    5) Uludag Üniversitesi'nin Zorluk derecesi hangi düzeydedir?
    6) Sizce Almanyadan gelen bir insan icin o bölümü ve o üniversitede okumak oldukca zor mudur?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkürler :ti:ti

bu sorular için illa sınıf öğrtemenliği okumak gerekmez...

1)hazırlık var... okuldan önce açıklanan tarihten 1 yada 2 hafta önce mulakat sınavı olur hazırlığı geçmek istiyorsan... okulun internet sitesinde açıklanır...
    2) eylül ayında...
    3)şuan belli değil eğitim-öğretim başlamadan 1-2 hafta önce internet sitesinde harç miktarı açıklanır..
    5) 4 senelik okulu 5 seneye uzatan hiç birini görmedim :) hatta dans dersi bile veriyorlar seçmeli
    6)türkçen iyiyse problem yaşamazwsın

cukcuk
    Misafir

Alıntı deja_vu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sorular için illa sınıf öğrtemenliği okumak gerekmez...

1)hazırlık var... okuldan önce açıklanan tarihten 1 yada 2 hafta önce mulakat sınavı olur hazırlığı geçmek istiyorsan... okulun internet sitesinde açıklanır...
    2) eylül ayında...
    3)şuan belli değil eğitim-öğretim başlamadan 1-2 hafta önce internet sitesinde harç miktarı açıklanır..
    5) 4 senelik okulu 5 seneye uzatan hiç birini görmedim :) hatta dans dersi bile veriyorlar seçmeli
    6)türkçen iyiyse problem yaşamazwsın

hazirlik var demissiniz, bu hazirlik nasil birsey.. Yani sinavdan ibaret mi? Nasil sorular soruluyor, mülakat sinavi ne demek ?? Bu konuda beni bilgilendirebilirmisiniz acaba?

eda
    Misafir

önce mulakat sınavı dedıgı dönem basında sadece ıng uzerınden bı sınava gırıyosun 70 uı gecersen hazırlık okumuyosun gecemezsen aldıgın puana göre hazırlıkta bı sevıyeden baslatıyolar senı bı yıl boyunca ıngılızceden baska hıcbı ders grmuceksın ama bu sınava gırmesende olur gırmessen en dusuk sevıyeden baslatırlar elementary

ggorrkkemm
    Misafir

walla sorular müthiş.. geldikten sonra 1 sene geçsin we bu soruları oku.. çok tuhafına gidicek :)

damon_bradley
    Misafir

sınıf öğretmenliği bölümünde okuyorum ve ben hazırlık okumadım bizim bölümde yok ama sen yabancı isen senin için bi sınav olabilir okul eylül ayında başlıyo.bölümümüzün zorluk derecesine gelince evet kalan öğrenci yok ama ödev yapmaktan başını kaldıramıyosun ve çok zor hocalarımız var gelince görürsün zaten harç ücreteleri konusunda bişey diyemeyeceğim çünkü ben 2. öğretim öğrencisiyim 510 lira yatırıcam sadece bir dönem 1. öğretim ne kadar bilemem almanyadan gelen birisi için zor olabilir gerçekten çünkü ben 4. sınıfa geçtim ama geçinceye kadar baya zorlandım uludağ üniversitesi eğitim fakültesi kolay değildir diğer üniversitede millet yata yata geçer biz ödev yapa yapa umarım yardımcı olmuşumdur sana ama herşeye rağmen üniversite güzel 1 seneden sonra inan bana alışırsın ve ayrıcada tebrik ederim :)

damon_bradley
    Misafir

bu arada bu rumuz benim değil erkek arkadaşımın ordan yazıyorum ben üye değilim yardımcı olmak istedim sadece :)

blackkatze
    Misafir

bizi aydınlattığın için tskkur ederim

cukcuk
    Misafir

Cevabiniz icin cok tesekkür ederim.. Evet arastirdim ve mülakat sinavi olmicakmisim cünkü sinavda yeterli puan almisim. Hazirlik da ayni sekilde yokmus. Ilk tercihimdi bursa umarim pisman olmam ve hic kalmadan ve cok zorlanmadan gecerim.. Sonucta cok ayri bir ülkede, apayri bir sistemde ve ailemden uzakta olmak iser istemez etkileyecektir beni bir süre..

Tesekkürler..

no iibf
    Misafir

hazırlık olmaz mı bak benim5,senem nie hazırlık okuom cünkü
    türkçe bilmene gerek yok zaten türkçeyi dogru kullanan her hangi bi hocaya rastlamadım ben
    okulda takriben eylül ayında baslar ama 4 hafta dewamsızlık hakkın war
    istersen 1 ay sonra gel ama kendine güveniosan tabi ki
    ha bide ii derecede latince öğren biyoloji dersi diye bi ders war
    onu gecmek zorlayacaktır

tez merkezi tez yazım merkezi tez yazım